APD650 PLEYT DİFÜZÖR

AQUAFLEX APD650 PLEYT (PLATE) DİFÜZÖR

Genellikle yüksek kapasiteli tesislerde tercih edilir. Boruya ve kutu profile uygun montaj seçenekleri vardır. AQUAFLEX bünyesindeki difüzörler günümüzde kullanılan son teknolojiyle üretilmiş olup atıksu arıtma tesislerinde kullanılmaktadır. Arıtma sektöründe ki mevcut ihtiyaçlara cevap verecek şekilde, her bir AQUAFLEX difüzörünün dizaynını, yapmış olduğumuz AR-GE çalışmaları neticesinde geliştirmekteyiz. AQUAFLEX difüzörlerinde kullanılan malzemeler atıksu arıtma tesislerinin proseslerine göre son derece özenle seçilmiş ve sevkiyat yapılmadan önce düzenli olarak test edilmektedir.

Ürün Tipi Toplam Yükseklik (mm) Efektif Alan / Dış Çap (mm) Etkin Alan (m2)  Kapasite (Nm3/sa) Membran Malzemesi Toplam Ağırlık (kg)

Çıkış

APD650 Pleyt Difüzör 61 150*650/210*680 0,1 2-16 EPDM - Silikon  PTFE (TEFLON) 1,4

 1"  veya 30mm

AQUAFLEX APD650 Plate Difüzör özellikleri:

- Paslanmaz kutu profillere SS304 veya SS316 somun ve plaka yardımı ile kolayca montaj yapılabilir.
- HDPE, PVC veya çelik borulara da Priz kolye yardımı ile monte edilebilir.
- Gövde ve çerçeve malzemeleri PP ( Polipropilen) olup, farklı kimyasallara yüksek sıcaklıklara ve zararlı UV ışınlarına karşı dayanıklılığı arttırmak amacıyla %30 CFR (cam elyaf takviyeli) üretilmektedir.
- Hareketli (aşağı-yukarı kaldırılabilir) sistemlerde kullanılmaya oldukça müsaittir.
- Pleyt Difüzör Bağlantı noktaları priz kolyeler için 1”dış dişli, kutu profiller için ise 30mm (dış çap erkek) olarak üretilmektedir.
- Membranları standart olarak EPDM’dir. Ancak biyolojik prosese göre değişiklik gösterip Silikon, PTFE (TEFLON) kaplı olarak da üretilmektedir.
- Membran deliklerinin yapısı konik şeklinde olduğundan dolayı, hava akışı kesildiğinde difüzör membranının üzerinde bulunan delikler kendiliğinden kapanıp, hava hattı içerisine çamur gibi partikül maddelerin girişi engellenmiş olur.
- Özenle seçilmiş malzemeler kullanılarak, farklı üretim teknikleri ile maksimum oksijen verimini hedefler.
- %35-%45 arası yüksek oksijen verimliliği ile çalışır.
- Minimum basınç kayıpları ile enerji maliyetlerini asgari seviyede tutar.
- Atıksu arıtma tesislerinde ki havalandırma maliyetleri, toplam maliyetin çok büyük bir kısmını oluşturduğundan dolayı AQUAFLEX Pleyt Difüzörleri işletme maliyetlerini minimuma indirir.