APD1100 PLEYT DİFÜZÖR

AQUAFLEX APD1100 PLEYT (PLATE) DİFÜZÖR

Diğer difüzör tiplerine oranla çok daha yüksek hava kapasitesi geçirgenliğine sahiptir. Daha geniş yüzey alanına sahiptir. Buna oranla oksijenin geçeceği alan daha fazla olduğundan dolayı, yüksek performans verimliliğinde çalışır. Genellikle kapasitesi fazla olan tesislerde tercih edilir. Boruya ve kutu profile uygun montaj seçenekleri vardır. AQUAFLEX bünyesindeki difüzörler günümüzde kullanılan son teknolojiyle üretilmiş olup atıksu arıtma tesislerinde kullanılmaktadır. Arıtma sektöründe ki mevcut ihtiyaçlara cevap verecek şekilde, her bir AQUAFLEX difüzörünün dizaynını, yapmış olduğumuz AR-GE çalışmaları neticesinde geliştirmekteyiz. AQUAFLEX difüzörlerinde kullanılan malzemeler atıksu arıtma tesislerinin proseslerine göre son derece özenle seçilmiş ve sevkiyat yapılmadan önce düzenli olarak test edilmektedir.

Ürün Tipi

Toplam Yükseklik (mm) Efektif Alan / Dış Çap (mm) Etkin Alan (m2)  Kapasite (Nm3/sa) Membran Malzemesi Toplam Ağırlık (kg)

Çıkış

APD110 Pleyt Difüzör

61 185*1070/270*1105 0,2 2-25 EPDM - Silikon  PTFE (TEFLON) 3,5

 2"  veya 30mm

AQUAFLEX APD1100 Plate Difüzör özellikleri:

- Hareketli (aşağı-yukarı kaldırılabilir) sistemlerde kullanılmaya oldukça müsaittir.
- Paslanmaz kutu profillere SS304 veya SS316 somun ve plaka yardımı ile kolayca montaj yapılabilir.
- HDPE, PVC veya çelik borulara da Priz kolye yardımı ile monte edilebilir.
- Gövde ve çerçeve malzemeleri PP (Polipropilen) olup, farklı kimyasallara yüksek sıcaklıklara ve zararlı UV ışınlarına karşı dayanıklılığı arttırmak amacıyla %30 CFR (cam elyaf takviyeli) üretilmektedir.
- Pleyt Difüzör Bağlantı noktaları priz kolyeler için 2”dış dişli, kutu profiller için ise 30mm (erkek dış çap) olarak üretilmektedir.
- Membranları standart olarak EPDM’dir. Ancak biyolojik prosese göre değişiklik gösterip Silikon, PTFE (TEFLON) kaplı olarak da üretilmektedir.
- Membran deliklerinin yapısı konik şeklinde olduğundan dolayı, hava akışı kesildiğinde difüzör membranının üzerinde bulunan delikler kendiliğinden kapanıp, hava hattı içerisine çamur gibi partikül maddelerin girişi engellenmiş olur.
- Özenle seçilmiş malzemeler kullanılarak, farklı üretim teknikleri ile maksimum oksijen verimini hedefler.
- %35-%45 arası yüksek oksijen verimliliği ile çalışır.
- Minimum basınç kayıpları ile enerji maliyetlerini asgari seviyede tutar.
- Atıksu arıtma tesislerinde ki havalandırma maliyetleri, toplam maliyetin çok büyük bir kısmını oluşturduğundan dolayı AQUAFLEX APD1100 Pleyt Difüzörleri işletme maliyetlerini minimuma indirir.